مهدی صمدانی جمعه 15 تیر 1397 09:22 ب.ظ نظرات ()

پرسش و پاسخ ایمن سازی منزل

در این بخش پرسش و پاسخهای تالار گفتگوی مراقبین فرسایش مغز را گردآوری کرده ایم


.

 

#ایمن_سازی_منزل

سلام 
ممنون از شما 
متاسفانه مادر من در حال كم شدن صحبت كردنش با بقیه شده
بیشتر كلمه ها یادش رفته 
دیگه تقریبا داره اقوام نزدیكش رو فراموش میكنه 
و بدتر از همه بجای حرف زدن با خودش ناله میكنه 
ولی خوشبختانه كارهای خودش رو میكنه 
و از صبح كه بیدار میشه بعد از خوردن صبحانه بیشتر روز تا نماز مغرب رو میخوابه
من هفته ای ٢بار میرم پیشش 
پدرم و برادرم هم بعد از ظهر پیش مادرم هستن

]
… خانم متاسفم. 
برداشت من از پست شما این است که مادر پیش از ظهرها تنها هستند. اگر این برداشت درست است هشدار می دهم که خطر استفاده نا مناسب از وسایل آشپزخانه و تولید مشکلات شاید جبران ناپذیر یک مرتبه ممکن است اتفاق بیفتد. خواهش می کنم سری مقالات وبسایت را در مورد ایمن کردن منزل مطالعه کنید مطمئن هستم نکاتی مطرح کرده ام که بعضی آنها برایتان مهم خواهد بود. آدرس اولین مقاله در این زمینه:
http://dardashna.ir/?p=661

در ضمن فکری برای تنهایی مادر در ساعات پیش از ظهر بکنید.


#ایمن_سازی_منزل

مادر من تا چندوقت پیش ضعیف شده بودن و خیلی بیحال بودن و همش میخوابیدن كه تاثیر قرص ها بود اما من خودم یكی دوتا از قرص هاشونو كم كردم و الان خیلی نمیخوابن و بیحال نیستن،اما كلا همه رو فراموش كردن جز من و برادرام و پدرم حتی خواهرم ك خارج از كشوره و ما تصویری باهاش تماس میگیریم رو نمیشناسه،كارهاشون از درك خارج شده،مثلا یكبار بجای چای خشك،مربای آلبالو ریختن توی قوری كه چای دم كنن،بخاطر همین یكنفر باید عین سایه كنارشون باشه كه كار خطرناكی انجام ندن كه كاری بس دشواره

مثل سایه دنبالشون بودن کاملا صحیح است. شما می خواهید استقلال مادر را به حد اکثر برسانید و ایشان را در کارهای منزل شریک کنید که احساس با ارزش بودن را در ایشان تقویت کنید. بسیار عالی است. در ضمن می دانید که افت قدرت قضاوت ایشان در بعضی اوقات می تواند حادثه آفرین شود. ایشان دفعه بعد ممکن است از مواد سفید کننده در شیر یا چای خود بریزند و خدای نا کرده کارشان به اورژانس برسد. من این نوع ماجرا را می دانم که برای بیماری اتفاق افتاده است.

شما هم خواهش می کنم سری مقالات وبسایت را در مورد ایمن کردن منزل مطالعه کنید مطمئن هستم نکاتی مطرح کرده ام که بعضی آنها برایتان مهم خواهد بود. آدرس اولین مقاله در این زمینه:
http://dardashna.ir/?p=661